Jaki kierunek wybrać? Nasza propozycja na udany urlop na Bałtykiem

Na naszym blogu staramy się doradzać, w jaki sposób najlepiej przygotować się do wakacji nad morzem. Podpowiadaliśmy już 5 powodów, dla których warto przyjechać nad morze poza sezonem, Co robić z dzieckiem w Darłówku , a także pisaliśmy o Zaletach wynajmu noclegu w domku letniskowym. Dziś natomiast skupimy się na wybraniu jak najlepszej lokalizacji, która obfitować będzie w piękne krajobrazy, liczne atrakcje turystyczne i dobrze rozwiniętą ofertę gastronomiczną.

Uroki małych miejscowości – Darłówko

Pomorze Zachodnie to nie tylko duże miasta, takie jak Szczecin, Koszalin, czy Słupsk, ale także wiele mniejszych miejscowości, zlokalizowanych nad samym Bałtykiem.

Bardzo ciekawie prezentuje się na przykład Darłówko, czyli nadmorska część Darłowa, znajdująca się na Wybrzeżu Słowińskim, tuż przy ujściu rzeki Wieprzy do wspomnianego Morza Bałtyckiego. Warto podkreślić, że Darłówko zlokalizowane jest na terenie Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego, który jest obszarem chronionego krajobrazu, cechującego się przepięknymi terenami zielonymi (łąkami i rozległymi lasami), piaszczystymi plażami, a także występowaniem charakterystycznych wydm. Jeśli szukamy więc miejsca na wczasy, obfitującego w malownicze widoki, wspaniały nadmorski mikroklimat, przesycony dobroczynnym jodem, a zarazem miejsca obfitującego w liczne wakacyjne atrakcje, Darłówko jest bardzo dobrym wyborem.

Translate »
Call Now Button