Wyjazd nad morze, nie tylko w „sezonie ogórkowym” może zapewnić wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Korzyści z wypoczynku nad morzem poza sezonem jest również wiele. Jeśli nie interesują Cię zatłoczone deptaki, długie kolejki w restauracjach i barach, oczekiwanie na posiłki oraz przepełnione obiekty noclegowe, to wyjazd nad morze poza sezonem wakacyjnym może być doskonałą alternatywą na odpoczynek. Kilka zalet takiego wypoczynku przedstawiamy poniżej.

Niższe ceny niż w sezonie

Za tą samą usługę, co w sezonie wakacyjnym- płacisz znacznie mniej. Wynajęcie domku letniskowego w czerwcu lub maju, wrześniu to prawie połowa ceny lipcowej, a towar dostajemy ten sam! Niższe ceny są również na różnego rodzaju usługi związane z wypoczynkiem nad morzem, jak np. rejsy statkami, wynajem rowerów, zabiegów kosmetycznych itp. Również w sklepach ceny mogą zależeć od rodzaju sezonu urlopowego.

Cisza i spokój

Zatłoczone w sezonie deptaki i lokale gastronomiczne, poza sezonem zwykle są wyludnione. To ta cisza i spokój pozwala bardziej wypocząć oraz zregenerować siły. Na plażach można spacerowiczów liczyć na palcach jednej ręki. Obsługa w lokalach jest szybsza i lepsza. Nie czujemy się jak kolejny klient z kolejki.

Lepsze warunki zdrowotne

Tak! Najwięcej jodu w powietrzu jest wówczas, gdy wieje wiatr i pogoda raczej nie sprzyja plażowaniu. Dodatkowo duże fale na morzu dają odczuwalne w powietrzu nasycenie cząsteczek wody morskiej, a oddychanie przypomina inhalacje z soli fizjologicznej przy pomocy nebulizera- tak to z autopsji! Dlatego też pobyt nad morzem jest wskazany również dla dorosłych z chorobami układu oddechowego oraz dla ogólnego podniesienia odporności.

Dzieci również hartują się w takiej pogodzie, czemu sprzyja dłuższe przebywanie na świeżym powietrzu.

Na spacery brzegiem morza nie ma złej pogody- można być co najwyżej źle ubranym. Nie tylko ładna słoneczna pogoda, ale również sztorm rozbijający fale o brzeg daje ukojenie i odprężenie.

Odkrywanie „ducha miasta”

W czasie mniej wzmożonego natężenia turystów można bardziej odkryć lokalne zwyczaje i obyczaje w danym mieście. Jeśli poza głównymi obiektami turystycznymi i miejscami wycieczek, interesuje Cię również zboczenie z drogi głównej i poznanie mniej uczęszczanych turystycznie miejsc i odkrycie równie ciekawych szlaków, to taki pobyt w maju, czerwcu, wrześniu… jest dobrą do tego sposobnością.

Powody do przyjazdu do Darłówka poza sezonem

Darłówko poza sezonem

Szybszy dojazd i lepsza komunikacja

W sezonie wakacyjnym, dojazd do miejscowości nadmorskich może być prawdziwą drogą przez mękę. Natomiast w mniej obleganych miesiącach, mniejszy ruch na drogach sprawia, że szybciej i bezpieczniej dojedziemy do celu. Parkingi w miastach są mniej zatłoczone, atrakcje bardziej dostępne, bez czekania w kolejkach. W niektórych miejscowościach jak w Darłówku, w zależności od miesięcy, może nie być opłat za parkingi miejskie.

Bursztyn „Złoto Bałtyku”

Jak już wytrzymałaś (eś) do tego miejsca, to mamy jeden powód na odwiedzenie polskiego morza poza sezonem w GRATIS! J Sztormowa pogoda jesienią i zimą, sprzyja występowaniu na plaży bursztynu- „Złota Bałtyku”. Ilości są naprawdę duże a ceny za surowiec wysokie. Duża garść bursztynów z kilkucentymetrowymi okazami jest warte ok. 1 tys. zł.

Uwaga od tego roku zbieranie również podbierakami bursztynu jest legalne!

Translate »
Call Now Button