Do Darłówka można dostać się na wiele sposobów. Przedstawiamy szczegółowy plan dojazdu do kurortu podstawowymi środkami transportu.

Pociąg:

Dojazd do Darłowa jest możliwy szynobusem ze Sławna. W Sławnie zatrzymuje się większość pociągów pospiesznych, intercity, expresów. Szynobus kursuje kilka razy dziennie do Darłowa. Z Darłowa najlepszym rozwiązaniem jest komunikacja BUSami, które w sezonie kursują bardzo często. Koszt Busa z Darłowa do Darłówka, to ok  3 zł.

Uwaga! Nie ma połączenia kolejowego między Koszalinem a Darłowem.

Autobus:

Darłówko (Darłowo) jest dobrze skomunikowane z okolicznych większych miast: Koszalina, Słupska oraz ze Sławna. Dworzec autobusowy oraz kolejowy to w zasadzie ten sam teren. Tak jak w przypadku pociągów, najpewniejszym środkiem transportu do Darłówka są często kursujące BUSy.

Do Darłówka samochodem?

Do Darłówka oraz Darłowa jedziemy w większości nowymi drogami. Najlepiej dojechać do miejscowości Karwice na drodze krajowej nr 6, a potem już tylko ok 15 kilometrowym odcinkiem drogi krajowej „37” do Darłowa i Dalej do Darłówka. Również trasa z Koszalina przez Dąbki jest nową wyremontowaną drogą, zatem alternatywnie można wybrać tą drogę wojewódzką „203”, która przebiega przy jeziorze Bukowo. Kolejną drogą dojazdową do Darłowa jest droga wojewódzka „205” ze Sławna- droga najmniej ciekawa pod względem widoków, jednak wyremontowana w dobrym stanie technicznym.

Komunikacja miejska w Darłowie i Darłówku

Darłówko to letnia dzielnica Darłowa, oddalona ok. 3 km od miasta. Komunikacja między Darłowem a Darłówkiem to najpewniej  transport prywatny tzw. BUSy, które postój mają przy dworcu PKS, PKP oraz przy Kościele Mariackim, tuż przy głównym Placu Kościuszki w samym sercu miasta. W ciągu dnia, w sezonie letnim busy odjeżdżają do Darłówka zwykle co kilkanaście minut.

Alternatywą dla BUSów są oczywiście taksówki. Za cenę ok 15-20zł można dojechać z dowolnego miejsca w Darłowie do Darłówka.

Ciekawym środkiem transportu z Darłowa do Darłówka jest również tramwaj wodny. Tramwaje odjeżdżają, niedaleko mostu przy głównym deptaku w Darłowie i dopływają pod sam most w Darłówku. Po drodze wodnej można zwiedzić port przeładunkowy, budynki elewatorów zbożowych, liczne jednostki rybackie oraz motorowe zacumowane wzdłuż rzeki, nową Marinę żeglarsko-rybacką, stary basen portowy, gdzie również cumują różne jednostki pływające oraz inne obiekty portowe.

Samolotem:

Najbliżej położone lotniska to Gdański im. Lecha Wałęsy oraz podszczeciński w Goleniowe. Do jednego i drugiego można tanio dojechać kursującymi dość często busami, prywatnej komunikacji. Do lotniska w Gdańsku jest ok. 180 km, do lotniska w Goleniowie ok. 160 km.

Call Now Button
Translate »